تولید محتوا و بالا رفتن سئو نیاز به تلاش زیادی دارد که گاهی ممکن است باعث خستگی و گرفتگی شما شود. برای تولید یک محتوای خوب و سئو، یکسری باید و نباید هایی وجود دارد.

که در زیر با آن ها آشنا می شویم:

تولید محتوا

مطالب صفحات اولیه کامل باشد:

در ابتدا باید مطالب موجود در سایت در محل مشخص  بصورت منظم و کامل  محتوا را به بازدید کننده ارائه دهد. مانند تماس با ما، قوانین  و مقرارت، درباره ما و یکسری مطالب مشخص  در صفحات اولیه وب سایت که بسته به نوع کار و درآمد مختلف خواهد بود.

تگ کردن عنوان یا مطلب:

تگ کردن یکی از بهترین عوامل سئو می باشد زیرا با انجام تگ کلمات کلیدی، موتور های جستجو متوجه می شوند چه مطلبی را شما مد نظر دارید و آن مطلب را در سایت شما جستجو خواهد کرد که باعث بالا رفتن رتبه شما در گوگل خواهد شد.

معرفی عکس برای گوگل: Alt tag

وقتی که موتور های جستجو سایت شما را بررسی می کنند. دیدن تصویری که شما برای مخاطب قرارداده اید برای آن ها مقدور نیست. استفاده از Alt tag باعث می شود بجای تصویر از متن استفاده شود  که همین امر باعث می شود موتور های جستجوگر بتوانند منظور و محتوای عکس را متوجه شوند. که برای سئو سایت بسیار موثر است.

پرهیز از تکرار بیش از حد:

در تولید محتوا سعی کنید از تکرار زیاد کلمات کلیدی پرهیز کنید، به دلیل اینکه باعث مسخره شدن متن شما شده و همچنین ممکن است از سوی گوگل جریمه شوید، می توانید ازکلمات مترادف استفاده کنید تا با این مشکل مواجه نشوید.

شناخت مخاطب:

شما باید این آگاهی را داشته باشید که محتوا را برای چه نوع مخاطبی استفاده می کنید. بطور مثال اگر مطلب شما درباره داستان های کودکانه است متن شما باید در سطحی ابتدایی باشد تا برای کودکان قابل فهم باشد، ولی اگر متن شما درباره موضوع مهندسی مانند سد یا پل باشد می توانید از کلمات تخصصی و پیچیده استفاده کنید.

همچنین لحن محتوا و کلمات شما هم مهم است که متناسب با مخاطب شما انتخاب شود، شما نمی توانید با لحن کودکانه که برای کودکان مطلب نویسی می کنید برای  یک دکتر یا مهندس مطلب بنویسید.

قرار دادن لینک جهت جذب مخاطب:

در صورتی که در آرشیو قبلی خود مقاله یا موضوعی دارید که با متن فعلی شما  مشابه است، از مطلب وبلاگ جدید خود، به آن قسمت لینک دهید، تا اگر کسی به موضوع علاقه مند شد یا خواست اطلاعات بیشتری کسب کند، وارد آن شده و اطلاعات کاملی بدست آورد. همچنین این کار باعث بارگزاری سریع تر سایت می شود.

داشتن وبلاگ:

وبلاگ ها در حال حاضر بهترین و مطمئن درگاه برای اشتراک گذاری محتوا هستند. وبلاگ ها امکانات بیشتری از شبکه های دیگر در اختیار قرار می دهند. شما درصورت تمایل می توانید  اطلاعات  اضافی و مقالات جهت مطالعه در اختیار داشته باشید. یکی دیگر از ویژگی ها دریافت اشتراک و مطالعه مطالب مختلف در گوشی و وسایل دیگر مانند کامپوتر و...است.

از call to Action (فراخوان به عمل) موثر استفاده کنید:

 بهتر است call to Action های مشخص و کاربردی را استفاده کنید، تا کاربر به قسمتی که شما مد نظر دارید وارد شود .

call to Action  ها یا به اصطلاح  فراخوان به عمل در واقع یک دکمه یا لینک  است که شما در سایت قرار می دهید، تا بازدید کننده بتواند به محتوا یا فایل مد تظر خود راه پیدا کند. بطور مثال دکمه های: عضو شوید، برای دانلود کلیک کنید، بیشتر بخوانید، خرید، دانلود و...

 به این نکته توجه کنید که فراخوان به عمل باید یک انتخاب باشد نه اجبار تا بازدید کننده با اشتیاق وارد آن شود. بدین وسیله شما اگر قصد فروش محصول، یا به اشتراک گذاشتن اطلاعات را دارید سریع تر به هدف خود خواهید رسید.

متن باعث خستگی نشود:

مطالبتان را به گونه ای بیان کنید که جذاب باشند باعث خستگی مخاطب نشود. از کلمات تکراری استفاده نکنید، سعی کنید از کلمات مخفف استفاده کنید.

در متن خود از عبارات و جملات  کوتاه و بلند از مثال و کلمات طنز در متن استفاده کنید.

در یک خط از حروف زیاد استفاده نکنید معمولا بهتر  است متن بین ۵۰ تا۷۰ کارکتر باشد. 

محتوا تکراری منتشر نکنید:

یک محتوا را دو بار در سایت نشر ندهید. با این کار رتبه شما در google کاهش خواهد یافت. و موتور های جستجو سر در گم خواهند شد و نمی دانند کدام مطلب را نمایش دهند که این امر باعث افت در رتبه سایت می شود .

ابزار های آنالیز ،تحلیل محتوا و سئو را استفاده کنید:

در تولید محتوا و سئو  می توانید از ابزار هایی مانند گوگل آنالیتیکسGoogle Analytics  کمک بگیرید .با استفاده از این ابزار می توانید نکات مهم سئو Seo و میزان خوانده شدن مطالب را به دقت بررسی کنید و محتوایی بی نظیر منتشر کنید.

بایدها و نبایدهای تولید محتوا ?mid=&wid=52686&sid=&tid=8893&rid=LOADED&custom1=webinro com&custom2=%2Fadministrator%2Findex php&custom3=joyshoulبایدها و نبایدهای تولید محتوا ?mid=&wid=52686&sid=&tid=8893&rid=BEFORE_OPTOUT_REQ&t=1592655917810