تعهدات دارنده نماد اعتماد الکترونیکی

دارنده نماد اعتماد الکترونیکی موظف است:

1-  تمامی تعهد های مندرج در این دستورالعمل و پیوست ‌های آن و همچنین مفاد متن تعهدنامه ‌ای که هنگام صدور نماد اعتماد به صورت رسمی از ایشان اخذ شده ‌است را 2- در تمام مدت فعالیت و اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی به ‌طور کامل و دقیق رعایت نمایند.

3- هرگونه تغییر در کسب و کار در خصوص شاخص ‌های اعطای نماد اعتماد را در اسرع وقت به مرکز اعلام نمایند.

4- تجهیز های استاندارد مورد تایید مرکز را به کار گیرد.

5- به مکاتبات –اعم از الکترونیکی و فیزیکی- و اخطار های صادره از سوی مرکز و دستگاه ‌های نظارتی، حداکثر طی دو روز کاری پاسخ دهد.

6- اطلاع‌ ها، گزارش‌ ها و کلیه مستند های درخواستی مرکز و دستگاه ‌های نظارتی را در مدت زمان ابلاغ شده ارائه نماید.

7- در زمان تعلیق نماد اعتماد از قبول تعهدات جدید خودداری نموده و مطابق دستورالعمل‌ های ابلاغی و با هماهنگی مرکز، صرفا به ارائه تعهدات قبلی عمل نماید. در غیر اینصورت، نماد اعتماد وی ابطال خواهد شد.

8- احکام صادره از سوی کمیته نظارتی را به صورت کامل و دقیق اجرا نماید.

9- کلیه شرایط لازم جهت ورود بازرسان به کلیه اماکن و محل ‌های فعالیت و دسترسی به تجهیز های مرتبط با موضوع فعالیت را بنا به تشخیص مرکز، جهت انجام وظایف نظارتی برای مرکز فراهم آورد.

10- شخص حقوقی دارنده نماد اعتماد موظف است قبل ازهر گونه تغییر در اساسنامه، امور مربوط به مدیریت، نام و نشان، موضوع و محل فعالیت خود را به اطلاع مرکز رسانیده و تائیدیه لازم را دریافت نماید، در غیر اینصورت نماد اعتماد شرکت توسط مرکز به مدت دو ماه تعلیق، و در صورت استمرار، نماد اعتماد ابطال خواهد شد.

11- چنانچه کسب و کار اینترنتی دارنده نماد اعتماد پس از اخذ نماد اعتماد، به مدت سه ماه بدون داشتن عذر قابل قبول، تعطیل یا هیچ گونه فعالیتی نداشته باشد پس از دو تذکر به فاصله روز توسط مرکز، نماد اعتماد وی ابطال خواهد شد.

12- چنانچه در اشخاص حقوقی، دارنده نماد اعتماد یا مدیر عامل محجور شود یا فوت نماید، هیئت مدیره موظف است مراتب را تا ۱۵ روز به صورت کتبی به مرکز اعلام، و تا یک ماه نسبت به جایگزینی مدیر عامل واجد شرایط اقدام نماید. در غیر اینصورت نماد اعتماد به مدت دو ماه تعلیق می‌شود و اگر در مدت یاد شده شرایط مورد نظر را فراهم ننماید، نماد اعتماد شرکت ابطال خواهد شد.

13- چنانچه شخص حقیقی دارنده نماد اعتماد قصد واگذاری کسب و کار به غیر را داشته باشد، موظف است مراتب را تا ۴۸ ساعت به صورت کتبی به مرکز اعلام نماید و تا یک ماه نسبت به معرفی مالک جدید کسب و کار اقدام و موافقت مرکز را اخذ نماید. در این مدت نماد اعتماد تعلیق می‌شود و در غیر اینصورت، نماد اعتماد الکترونیکی ابطال خواهد شد.


سوالات متداول در مورد ای-نماد

زمان اعتبار ای نماد من چقدر است و چه زمانی می‌توانم آن را تمدید کنم؟

اعتبار زمان ای نماد شما به مدت یک سال است و ۳ هفته قبل از انقضای اعتبار خود باید اطلاعات کاربری خود را در پنل ای نماد بروزرسانی کنید. طبق مصوبه 288 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات که در تاریخ 5/12/1397 به تصویب رسیده است مدت اعتبار نماد به دو سال افزایش یافته است.

آیا امکان تغییر دامنه برای ای نماد وجود دارد ؟ متاسفانه خیر، ولی می‌توانید در پنل کاربری خود یک کسب و کار جدید اضافه کنید.

آیا امکان این وجود دارد که بتوانیم شخصیت حقیقی یا حقوقی را تغییر دهیم ؟
بله این امکان وجود دارد، برای اینکار شما باید در قسمت پشتیبانی تیکت ارسال کنید و موضوع خود را با کارشناسان مربوط درمیان بگذارید.

آیا امکان لغو ای نماد نیز وجود دارد ؟
برای لغو ای نماد باید درخواست ابطال خود را به شماره فکس ( ۸۸۹۶۸۰۷۲ ) ارسال کنید; این درخواست نامه باید شامل دلیل لغو ای نماد، نام اصلی امتیاز صاحب نماد اعتماد الکترونیکی، امضا، شناسه، آدرس دامنه، کپی صفحه اول شناسنامه یا کارت ملی باشد. ( توجه داشته باشید که بعد از ارسال ابطال نامه درگاه اینترنتی شما هم لغو خواهد شد )