شناخت وب سایت های معتبر راه های زیادی دارد. همانطور که می دانید به راحتی می توان یک لینک را به دست آورد. بعضی افراد فکر می کنند که لینک های معتبر پولی هستند اما این باور غلط است. شما باید به نوع لینک توجه کنید. لزوما قرار گرفتن در صفحه اول گوگل نشان دهنده لینک های معتبر نیست. این اتفاق ممکن است در اثر تغییر الگوریتم به وجود آمده باشد. یک سایت معتبر به گونه‌ای است که شما بتوانید به طور کامل به آن اعتماد کنید.

یک سایت معتبر باید قادر به پوشش تمام مباحث مربوط به کلمه جستجو شده در سایت باشد. از طرفی تعداد عضو یک سایت می تواند دلیل قانع کننده ای برای اعتبار آن سایت شود. نوع محتوای یک سایت، مشترکین آن سایت در شبکه های اجتماعی و تعداد کاربران سایت می تواند اعتبار یک سایت را مشخص کند. شما می توانید با توجه به موارد گفته شده و آنالیز آنها اعتبار یک سایت را بسنجید. در ادامه با مباحث بیشتری در این رابطه آشنا خواهید شد.

web design

عواملی که باعث افزایش اعتبار یک سایت می شود

توجه به یک سری موارد مهم باعث افزایش اعتبار و اعتماد کاربران به سایت می شود. کیفیت و زیبایی سایت عامل مهمی در افزایش اعتبار سایت است. وجود عکس های بی کیفیت و رنگ های ناهماهنگ معمولاً دلیل بر بی اعتباری یک سایت است و باعث به وجود آمدن حس بی اعتمادی در افراد می شود. پس تلاش کنید که سایتتان ظاهری زیبا داشته باشد. وجود خطا یا عبارات نامفهوم باعث ایجاد شک می شود. این کار باعث ایجاد این شُبهه در افراد می شود که شخصی پشت این سایت قرار ندارد. برای حل این موضوع می توانید مانند یک کاربر غریبه به سایت خود وارد شوید و مراحل خرید را تا آخرین لحظه انجام دهید. با این کار متوجه می شوید که چه خطا هایی وجود دارد. سپس برای تصحیح آنها اقدام نمایید. فعال بودن یک سایت این تفکر را به وجود می آورد که سایت قابل اعتماد است. وقتی یک سایت به طور دقیق و منظم محتوا تولید می کند و از طرفی مدیر سایت و دیگر اعضای مجموعه مشخص است، اعتبار سایت افزایش پیدا می کند. در طراحی سایت خود بهتر است یک بخش ''تماس با ما'' قرار دهید. این قسمت بهتر است دارای آدرس و شماره تلفن باشد. افراد برای اعتماد بیشتر دوست دارند قبل از خرید با شماره درج شده تماس بگیرند و با فروشنده خرید خود را هماهنگ کنند. برای این قسمت ارزش زیادی قائل شوید زیرا در اعتبار بخشی به سایت شما بسیار موثر است. داشتن یک شبکه اجتماعی فعال باعث جلب اعتماد فوق العاده زیاد می شود. وجود پست های ارسالی و فعالیت در صفحات اجتماعی این تفکر را در ذهن افراد به وجود می ‌آورد که کسب و کار این سایت فعال بوده و می توانند به راحتی به آن اعتماد کنند. سرعت پایین سایت نه تنها باعث کاهش اعتبار سایت می شود بلکه یک فاکتور منفی نیز برای گوگل است. معمولاً کاربران وقت و حوصله منتظر ماندن به اندازه ۲۰ یا ۳۰ ثانیه برای بالا آمدن یک سایت ندارند، بنابراین نسبت به این سایت یک دید منفی پیدا می کنند و سایت را می بندند.

راه های رقابت با سایت های معتبر

افراد برای شروع کسب و کار آنلاین معمولا دغدغه اعتبار بخشی به سایت خود را دارند. اگر کسب و کار کوچکی به راه انداخته اید و در پی رقابت با سایت های بزرگ بر آمده اید تا پایان با ما همراه باشید. به جرأت می توان گفت که یکی از راه های رقابت با سایت های معتبر و بزرگ انجام تبلیغات در گوگل می باشد. سایت های معتبر همواره سعی دارند با برنامه ریزی های منظم و دقیق، خود را به صفحه اول گوگل برسانند. این کار یکی از اهداف بزرگ سایت های معتبر می باشد. استفاده از تبلیغات در گوگل این بستر را برای شما فراهم می کند که به صفحه اول گوگل دسترسی پیدا کنید. قرار گرفتن در صفحه اول گوگل باعث می شود که بازدید کنندگان زیادی به آن اختصاص داده شود. همین امر باعث اعتبار بخشیدن به سایت خواهد شد. تولید محتواهای ارزشمند و مفید، گوگل را به دادن رتبه بالاتر به سایت شما تشویق و ترغیب می کند. در واقع یکی از راه های اصلی و قدرتمند برای رقابت با سایت های معتبر محتوا نویسی مفید می باشد. همچنین درآمدزایی و سودآوری از دیگر راه های رقابت با سایت های بزرگ است. لازم به ذکر است که داشتن یک برنامه مشخص و دقیق به منظور رقابت با سایت های معتبر لازم است. مانور دادن و کار کردن بر روی موضوعات و مطالبی که به طور پیوسته و همیشه مورد تحقیق قرار می گیرد و توجه به نیازهای مخاطبان و کاربران باعث موفقیت شما در رقابت با سایت های معتبر خواهد شد. برای این کار لازم است که از کارشناسان متخصص و تیم های حرفه ای در تولید محتوا استفاده شود. در این زمینه می توانید از سایت متقاضی کمک گرفته و با ثبت درخواست به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید.