افزایش برتری جهت سئو

از روش‌ های مؤثر در برتری در لینک ‌های گوگل می‌توان به سوشیال‌ ها (صفحات اجتماعی) ساخت بک لینک‌ های طبیعی در صفحات اجتماعی و ارسال دیدگاه در وب ‌سایت‌ های دیگران اشاره کرد. در این بین باید توجه کافی را داشته باشید تا از سایت های اسپم شده لینک نگیرید که باعث رشد منفی سایت شما خواهد شد.

سئو

تکنیک‌ های برتر دیگری که در این مقوله استفاده می‌شود توجه به استاندارد های w3c است که سئو داخلی وب‌ سایت شما را بهبود بخشیده و کمک شایانی به وب‌ سایت شما می‌کند. لازم است ذکر شود که استفاده از گوگل‌ سرچ‌ کنسول و تنظیم آن کمک ویژه به شما در رشد وب‌ سایتتان خواهد کرد.


روش های کلاه سفید در مقابل تکنیک های کلاه سیاه

روش های سئو را می توان به دو دسته طبقه بندی کرد:
1- روش سئو کلاه سفید: این روش مطابق با استاندار های موتور های جستجو است.
2- روش سئو کلاه سیاه: این روش مطابق با استاندارد های موتور های جستجو نیست.
موتور های جستجو سعی دارند تا استفاده از روش دوم را به حداقل برسانند. دریافت نتیجه در روش سئو کلاه سفید زمان طولانی تری می برد ولی دائمی است ، در حالی که دریافت نتیجه در در روش سئو کلاه سیاه سریعتر انجام می شود ولی موقتی است و هنگامی که موتور های جستجو پی به این رفتارهای غیر اصولی ببرند سایت را جریمه خواهند کرد.

به‌عنوان یک استراتژی بازاریابی

سئو یک روش و استراتژی بازاریابی مناسب برای همه وب ‌سایت ‌ها نیست و بر اساس هدف گردانندگان یک وب‌ سایت، استراتژی ‌های بازاریابی اینترنتی دیگر مانند تبلیغات از طریق پرداخت کلیکی می‌تواند مؤثرتر باشد. همچنین، یک کمپین تبلیغات اینترنتی موفق می‌تواند به ساختن صفحات وب دارای کیفیت بالا بستگی داشته باشد که به‌کارگیری نرم‌ افزار های تحلیل را ترغیب می‌نماید تا صاحبان سایت ‌ها قادر به ارزیابی نتایج، و بهبود نرخ تبدیل سایت شوند. مهم‌ترین استراتژی بازاریابی محتوا تمرکز بر سئو است. سئو دارای بیشترین تأثیر در این نوع از بازاریابی است.

سئو در واقع بهینه‌ سازی سایت برای ربات‌ های گوگل است. شاید تنها هدف همه سایت ‌ها رسیدن به صفحه اول گوگل باشد. برای رسیدن به صفحه اول گوگل باید سئو سایت خود را بهبود بخشیم. سئو یکی از مهم‌ترین عامل‌ ها برای رشد سایت و پیشی گرفتن از سایت ‌های رقبا است ساخت کمپین‌ های تبلیغاتی، کدنویسی صحیح، سوشیال و بک لینک از عوامل تأثیرگذار در سئو هستند.

اهمیت محتوا و کلمات کلیدی در سئو

مهمترین قسمت سئو که باید بر روی یک وب سایت به درستی انتخاب شود کلمات کلیدی وب سایت است. انتخاب مناسب ترین کلمه کلیدی می تواند برای سایت بسیار اهمیت داشته باشد. همچنین اگر می خواهید به سئو وب سایت خود ارزش دهید باید به محتوای آن سایت توجه کنید. ایجاد محتوا مناسب برای مخاطبین، کیفیت محتوا، عنوان مناسب و جذب محتوا، لینک دهی کلمات کلیدی، استفاده از تصاویر و ویدئو مرتبط با محتوا، استفاده از تگ های h1 ،h2 ،h3 و… به روز رسانی محتوا سایت و غیره…. رعایت کردن همه ی این نکات برای بالا بردن رتبه سایت شما ارزشمند است.


بازارهای بین‌المللی

تکنیک‌ های بهینه‌ سازی شدیداً متناسب با موتور های جستجو غالب در بازار هدف تنظیم می‌شوند. سهام بازار موتور های جستجو از بازاری به بازاری دیگر و مانند وجود یک رقابت، تغییر می‌کنند. در سال ۲۰۰۳، دنی سالیوان اظهار کرد که گوگل حدود ۷۵ درصد کل جستجو ها را انجام داده‌است. در بازار های خارج از آمریکا، سهم گوگل اغلب بیشتر است و از سال ۲۰۰۷، گوگل در جایگاه موتور جستجوی غالب در سراسر جهان باقی ‌مانده ‌است.


از سال ۲۰۰۶، گوگل ۸۵ تا ۹۰ در صد سهم بازار آلمان را در اختیار دارد. در حالی‌ که صد ها شرکت سئو در آن زمان در آمریکا وجود داشت، فقط حدود ۵ مورد از آن در آلمان کار می‌کرد. از ژوئن ۲۰۰۸، بر اساس اعلام هیت‌وایس، سهم گوگل از بازار بریتانیا نزدیک به ۹۰ درصد بوده ‌است. آن عدد از طریق چند کشور حاصل می‌شود.
از سال ۲۰۰۹، تنها چند بازار بزرگ وجود دارد که گوگل در آن‌ ها، موتور جستجوی پیشرو نیست. در اغلب موارد، هنگامی‌ که گوگل در یک بازار خاص، پیشرو نیست، پشت سر یک رقیب محلی قرار دارد. قابل‌ توجه ‌ترین نمونه ‌های این موارد، کشور های چین، ژاپن، کره جنوبی، روسیه و جمهوری چک هستند که به ترتیب، بایدو، یاهو! , ژاپن، ناور، یاندکس و شزنم پیش روی بازار ها هستند.

بهینه ‌سازی جستجوی موفق برای بازار های بین‌المللی، ممکن است نیازمند ترجمه حرفه ‌ای صفحات وب، ثبت یک دامنه با یک دامنه سطح بالا در بازار هدف و میزبانی است که آدرس IP محلی را فراهم نماید.
در غیر این صورت، بدون توجه به زمان، عناصر اساسی بهینه‌ سازی جستجو، اساساً مشابه هستند.