سایت های ایستا یا استاتیک، همانطور که از اسم آن  پیداست از چندین صفحه ثابت تشکیل شدند و سایت هایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آن ها احساس نمی شود. اینگونه وب سایت ها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند.

استاتیک یا داینامیک

سایت static یا dynamic

شاید این اصطلاحات را شنیده یا خوانده باشید و برای طراحی سایت به اینکه چه تفاوتی از نظر کاربرد و هزینه می تواند داشته باشد فکر کرده باشید در اینجا می توانید اطلاعاتی در این مورد کسب نمائید تا با اطلاعات کامل تری بتوانید سایت مد نظرتان را سفارش بدهید. سایت های پویا یا داینامیک، نیاز به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند. هزینه های طراحی سایت و نگهداری اینگونه وب سایت ها بیشتر از سایت های استاتیک بوده ولی هزینه های بعدی را در پی نخواهد داشت. تقریبا می توان گفت که در حال حاضر اکثر وب سایت ها داینمیک هستند وب سایت داینامیک یعنی محتویات سایت می تواند بر اساس زمان، کار و… تغییر کند. به طور مثال سایت هایی که دارای سیستم ثبت نام هستن، فروشگاه های اینترنتی ، سایت های خبری، سایت های آموزشی و… به صورت داینامیک ساخته می شوند.

اکثر وب سایت های داینامیک به یک سیستم منظم و اصولی برای نگهداری اطلاعات وصل می شوند که به آن بانک اطلاعاتی گفته می شود. در وب سایت های داینامیک یک بخش مدیریت هم ساخته می شود تا کاربر بتواند خیلی راحت اطلاعات سایت را تغییر بدهد. تغییر و یا اضافه و حذف کردن اطلاعات یک سایت داینامیک بسیار ساده است به طوری که یک فرد با دانش متوسط هم از می تواند انجام دهد. با کمک پنل نیز می توان بی نهایت صفحه، بی نهایت متن در سایت تنها با چند کلیک ایجاد کرد و همچنین به ادمین اجازه ادیت و بروزرسانی مطالب در 24 ساعت شبانه روز را می دهد که می تواند به سئوی سایت کمک کند.